Eski Büyükdere Cd. No:35 4. Levent / İstanbul

"Dr Barış Ozgürol Kimdir"

Barış Özgürol

2 Şubat 1980 yılında Ankara' da doğdum. İlk ve orta öğretimimi Hatay' da tamamladıktan sonra 1998 Giresun Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi'nden mezun oldum. Aynı sene Ankara'da Hacettepe Tıp Fakültesi' ne(İngilizce) başladım. 2006' da Gazi Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji A.D.' da araştırma görevlisi olarak göreve başladım. 2011 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak çalışmaya başladım. 3 ay omurga ve omurga rahatsızlıkları üzerine çalışan bir klinikte eğitim aldım. 2011 yılında Giresun Bulancak Devlet Hastanesi' nde mecburi hizmete başladım. 2012 ile 2015 yılları arasında  Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Hastanesi'nde görev yaptıktan sonra 2 sene İstanbul' da özel bir hastanede görev yaptım. Şu an Özel Levent Hastanesi Ortopedi ve travmatoloji kliniğinde görev yapmaktayım.

Yaptıklarım

Özellikle travma, spor cerrahisi, el cerrahisi ve eklem protezleri ve revizyonları üzerinde çalıştım. Çoklu vücut travmaları hastalarımda çok iyi sonuçlar elde ettim. Omuz, diz, dirsek ve ayak bileği hastalıklarında medikal ve cerrahi tedavisinde başarılıyım. Omuz kas ve bağ problemleri, tekrarlayan çıkıklar, kas sıkışma sendromu, dizde çoklu bağ yaralanmaları, menisküs tamiri, ön-arka çapraz, iç-dış yan bağ hastalıkları, dirsek kıkırdak problemleri, eklem harabiyeti (kireçlenme), ayak bileği bağ hasarları ve eklem kıkırdak problemleri olan hastalarımda yaptığım artroskopik tedavi yöntemlerimde başarımı hastanın ameliyatını yapıp ameliyat sonrası rehabilitasyon sürecini birebir takip etmeme borçluyum. Diz, kalça ayak bileği ve  omuz  eklem protezleri ve bunların revizyon ameliyatlarını yapmaktayım. el ve ayak tendon kesikleri tedavisi, kas yetmezliği nedeni ile tendon transferi ameliyatları yapmaktayım.

Uzmanlıklarım

-Omuz , kalça, diz, ayak bileği eklem protezleri

-Spor cerrahisi

-Omuz , kalça, diz, ayak bileği ve dirsek artroskopisi (kapalı ameliyatları)

-El Cerrahisi (tendon, sinir ve damar tamirleri, tendon- kas transferleri, çeşitli nedenlerle olan cilt defektleri tedavisi)

-Çocuk ortopedisi (doğuştan kalça çıkığı, diz ve ayak deformiteleri)

-Travma (kırık ve çıkıkların tedavisi)

-Ayak hastalıkları (halluks valgus, halluks rijitus, bunyonette, ayak deformiteleri, eklem kireçlenmeleri)

- Kıkırdak hasarları cerrahi ve medikal tedavisi

"Sağlık Haberleri" Sayfamız Açılmıştır

Dünya çapında tüm güncel hastalıklar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız
"sağlık haberleri" sayfamızı takip edin.

Facebook

Instagram

Twitter

Linkedin

Youtube

Randevu Al

Doktora Sor