Eski Büyükdere Cd. No:35 4. Levent / İstanbul

"Artroskopi"

Artroskopi (eklemlerin kapalı ameliyatı) 20 yüzyıl sonlarında başlayan ve son 10 yılda teknik ve teknolojilerde ilerlemeler sayesinde çok çeşitli ameliyatlara ve neredeyse vücuttaki bütün eklemlere müdahale etme fırsatı sağlayan bir cerrahi yöntem olmuştur.

Diz Artroskopisi


Diz artroskopiisi tıp alanındaki gelişmelere paralel olarak çok gelişmiştir. Zamanımızda artroskopi ile menisküslerin travma ya da aşınma nedeni ile olan yırtıklarının tamiri ve müdahalesi, bağların yırtıkları , kıkırdaklarda aşınma ya da travma ile oluşabilen hasarların tedavisi yapılabilmektedir.

 


Artroskopinin ilk yapılmaya başladığı zamanlarda menisküs yırtıkları tedavisinde temizleme yöntemi kullanılırken son çalışmalarda menisküslerin önemi iyice anlaşıldığından tamirin daha anatomik bir tedavi olduğu anlaşılmıştır. Dolayısı ile menisküs tamiri uygun hastalarda daha ço uygulanmaya başlamıştır.

 

 

 

 

 

Ön çapraz bağ ameliyatları da önemi son zamanlarda anlaşılan ameliyatlardandır. ameliyat sonrası dönemde çok kısa bir zamanda spora dönüş sağlanabilmektedir. Kliniğimizde yapılan başarılı ameliyatlar ve iyi rehabilitasyon nedeni ile hastalarımız çok kısa sürede spora dönebilmektedir.

Omuz Artroskopisi

Omuz artroskopisi özellikle son yıllarda önem kazanmaya başlamıştır. son gelişmelerle birlikte omuzda bağ yırtıkları, kas yırtıkları, tekrarlayan omuz çıkıları , eklem kireçlenmesi kapalı olarak tedavi edilebilmektedir. Hastaların ameliyat sonrası takibi bizzat tarafımca yapılmaktadır ve ameliyat sonrası mükemmel sonuçlar alınmaktadır.

 

Ayak Bileği Artroskopisi

Ayak bileği eklemi ön eklem ve arka eklem olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İki bölgenin de kendine has hastalıkları ve tedavisi olmaktadır. Önceleri çok büyük yaralarla tedavi edilen ayak bileği rahatsızlıkları artık çok küçük yaralarla tedavi edilebilmektedir. Kronik ayak bileği ve topuk ağrılarının büyük bir kısmı eklemdeki sorunlardan kaynaklanmaktadır ve basit bir operasyonla çözülebilmektedir.

 

"Sağlık Haberleri" Sayfamız Açılmıştır

Dünya çapında tüm güncel hastalıklar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız
"sağlık haberleri" sayfamızı takip edin.

Facebook

Instagram

Twitter

Linkedin

Youtube

Randevu Al

Doktora Sor